Wakacje we Włoszech – jak zorganizować dziecku czas, aby technologia poszła w zapomnienie?

Wakacje we Włoszech są marzeniem wielu rodzin. Piękne plaże, malownicze miasteczka i wyjątkowa kuchnia sprawiają, że kraj ten przyciąga turystów z całego świata. Jednak w dobie powszechnej technologii, gdzie smartfony i tablety są na wyciągnięcie ręki, niezwykle trudno zachęcić pociechę do oderwania się od ekranu i czerpania radości z otaczającego go świata. Oto kilka pomysłów na to w jaki sposób zorganizować dziecku czas w trakcie wakacji, aby mógł zapomnieć o nowoczesnej technologii.

Zwrócenie uwagi na lokalną kulturę i tradycję

Pierwszym krokiem do oderwania dziecka od technologii jest skupienie jego uwagi na niezwykłym pięknie otaczającego go świata. Wakacje we Włoszech są do tego idealną okazją. Zamiast spędzać czas na przeglądaniu internetu, warto wykorzystać ten czas na wspólne planowanie wycieczek do niezwykłych historycznych miejsc, muzeów i galerii sztuki.

 

Jeśli nasza pociecha interesuje się historią to będzie idealna okazja, aby poszerzyć jej wiedzę i zobaczyć na żywo niezwykłe eksponaty, których nie można zobaczyć w żadnym innym miejscu na świecie. Wiele takich miejsc dysponuje rozbudowaną ofertą w postaci na przykład warsztatów rzemieślniczych, gdzie dziecko może mieć okazję do tego, aby poznać tajniki rzeźbienia lub przygotowywania tradycyjnych włoskich potraw.

Zobacz także https://wilki.info.pl/wakacje-w-hiszpanii-5-sposobow-na-utrzymanie-zdrowia-podczas-upalow/

Aktywność na świeżym powietrzu

Spędzając wakacje we Włoszech warto rozejrzeć się za atrakcjami dostępnymi na świeżym powietrzu. Dlatego pobyt w pokoju hotelowym warto ograniczyć do minimum. Dzięki temu nasza pociecha będzie mieć mniej okazji do tego, aby skupić się na telefonie lub tablecie. Ciekawym pomysłem może być wypożyczenie rowerów dla całej rodziny i plan wycieczki w celu odwiedzenia urokliwych wiosek. Będzie to okazja do tego, aby pojechać wzdłuż malowniczych wybrzeży i odkryć niezwykłe miejsca. Mogą nimi być nietypowe restauracje i wyjątkowe plaże. Aktywność na świeżym powietrzu nie tylko odciągnie dziecko od technologii, ale także pozwoli mu rozwijać zdrowe nawyki oraz czerpać radość z aktywnego trybu życia.

 

Kreatywne zajęcia i gry

Ostatnią propozycją jest zaplanowanie i zorganizowanie kreatywnych zajęć i gier, które będą związane z zainteresowaniami dziecka i tym samym przypadną do jego gustu. Włoska kultura jest pełna inspiracji, więc podczas wakacji wystarczy rozejrzeć się po okolicy, aby odkryć przykładowo włoską grę Bocce polegającą na rzucaniu kulek. Kreatywne zajęcia nie tylko odwrócą uwagę dziecka od technologii, ale także pozwolą rozwinąć wyobraźnię i umiejętności manualne.

 

Warto także wybrać hotel z oferty https://www.traveligo.pl/ posiadający rozbudowaną infrastrukturę rozrywkową dla całej rodziny. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza kurorty wyposażone w różnorakie parki wodne i place zabaw.