Jak wygląda praca florystki?
bukiet florystyka

Nie każda osoba może pracować jako florystka. Przede wszystkim praca florystki wymaga wyczucia dobrego gustu. Ponadto należy ukończyć odpowiednią szkołę.

Specjalne centra florystyczne

Jeżeli dana osoba faktycznie interesuje się florystyczną to ma możliwość zdobycia wykształcenia i dodatkowych umiejętności w centrach florystycznych. Są to miejsca przeznaczone tylko i wyłącznie do kształcenia florystów. Najczęściej pracy lub z nich osoby z wieloletnim stażem i osiągnięciami florystycznymi. Uczą tam podstawowych informacji o roślinach ale również jak prowadzić własny biznes. Kursant nie dowie się więc tylko jak pracuje florystyka Kraków – https://faber.edu.pl/szkoly-policealne/florysta/ ale również ma możliwość założenia swojego własnego biznesu. Dla wielu osób jest to bardzo ważny aspekt.

Szkoły policealne

Drugą drogą prowadzącą do zdobycia zawodu florysty są szkoły policealne. Szkoła tego typu trwa najczęściej około 2 lat. Bardzo często nauka w tego typu miejscach jest bezpłatna lub opłacana w niewielkich ratach. Czesne jest najczęściej bardzo niskie ze względu na różnego rodzaju dotacje. Co ważne nie trzeba mieć zdanej matury, aby móc rozpocząć naukę w szkole policealnej. Wystarczy tylko świadectwo ukończenia szkoły średniej – nie ma znaczenia jakiego typu.

Kursy doszkalające

Florystka ma możliwość dokształcania się poprzez kursy doszkalające. Kursy tego typu ukierunkowane są na określone zagadnienia. Dotyczą one więc bukietów ślubnych albo dekoracji wielkanocnych czy bożonarodzeniowych. Są po prostu ukierunkowane na określone zagadnienie i nie wykraczają poza nie. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich florystek, które w zawodzie pracują już od jakiegoś czasu i szukają nowych rozwiązań. Szkolenia tego typu dają powiew świeżości w codziennej pracy.

Trudne prowadzenie samodzielnego biznesu

Nie da się ukryć, że samodzielne prowadzenie kwiaciarni jest skomplikowaną sprawą. Na szczęście coraz więcej florystę decyduje się na specjalistyczne szkolenia mające na celu naukę prowadzenia własnego biznesu. Jest to dla nich korzystna forma pobierania nauki, ponieważ uczą się od praktyków. Są to osoby, które od lat prowadzą z powodzeniem swoje własne biznesy. Podpowiadają gdzie i w jaki sposób składać zamówienia ale również jak wyceniać swoją pracę, aby było to opłacalne. Jednym słowem florystka jest w stanie nauczyć się wszystkich najważniejszych informacji na temat prowadzenia swojej własnej kwiaciarni. Jest ona w stanie posiąść praktyczną wiedzę na temat prowadzenia swojego własnego biznesu. A wiedza tego typu jest bezcenna.