Powody dla których Polacy wybierają się na narty do Włoch
wyjazd na narty

Zauważyć można tendencję do tego, że Polacy coraz częściej wybierają włoskie góry. Nie korzystają oni już z polskich gór. Powodów do tego jest kilka.

Na co Polacy zwracają uwagę?

Jednym z głównych czynników na które uwagę zwracają Polacy to finanse. Narty Livigno kosztują zdecydowanie mniej lub porównywalnie (w zależności od terminów) do wypoczynku polskich górach. Wielu Polaków decyduje się więc na wyjazd zagraniczny. Wydaje się im, że takie rozwiązanie będzie dla nich zdecydowanie bardziej korzystne.

Kolejnym ważnym czynnikiem decydującym o wyborze włoskich gór jest atmosfera. Włosi, jako bardzo przyjazny naród, czekają na nowych gości hotelowych. Starają się im zaproponować wszystko to co mają najlepszego. Nie robią tego oczywiście za darmo. Sama atmosfera mająca miejsce we Włoszech jest jednak zupełnie inna niż to ma miejsce w polskich górach. W tych drugich nacisk kładzie się przede wszystkim na dodatkowy zarobek.

Miejscowości takie jak Livigno wybierane są również dlatego, że tak naprawdę urzekający jest sam krajobraz. Polski narciarz ma pewność tego, że wybierając włoskie góry będzie miał możliwość zobaczenia pięknych widoków. Również warunki atmosferyczne panujące we Włoszech są zupełnie inne niż w Polsce. We Włoszech pogoda zawsze sprzyja – jest słonecznie a przede wszystkim w miarę ciepło. Są to więc idealne warunki do szusowania po śniegu. W Polsce natomiast bardzo często pogoda nie dopisuje. Wykupienie noclegu w określonym czasie i miejscu nie gwarantuje pięknej pogody. Wielu Polaków przekonało się już o tym, że może się zdarzyć tak, że niestety pogoda nie będzie sprzyjała w ogóle. Nie będzie możliwości zjeżdżania na nartach.

Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego

Włoskie kurorty narciarskie są wyposażone w specjalne wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Turysta nie musi brać ze sobą całego sprzętu. Posiadanie nart jest korzystniejszy dla turysty natomiast nie jest ono konieczne. Zawsze można na miejscu skorzystać z wypożyczalni. Trzeba się jednak liczyć z dodatkowymi kosztami.

W wypożyczalniach są bardzo przystępne ceny. Każdy klient znajdzie w nich sprzęt odpowiedni dla siebie. Do dyspozycji potencjalnych klientów są: narty, kijki, kaski, snowboard, a także sanki. Te ostatnie są możliwością z której mogą skorzystać najmłodsi klienci wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

Podsumowanie

Nic więc dziwnego w tym że polscy turyści wybierają przede wszystkim włoskie góry. Zdają sobie oni sprawę z tego, że tak naprawdę wycieczka do Włoch ma bardzo podobną cenę co odpoczynek w polskich górach.