Coraz częstsze rozwody
sprawy rozwodowe

Na chwilę obecną notuje się coraz więcej rozwodów. Małżeństwa nie walczą już o siebie. Wolą się po prostu rozwieść. Takie rozwiązanie wydaje się im dużo prostsze.

Jak to wygląda w praktyce?

Niestety okazuje się, że rozwód w praktyce wcale nie przebiega szybko i sprawnie. Najczęściej bowiem rozwody gliwice – https://jpm-adwokaci.pl/adwokat-dla-klienta-indywidualnego-rozwody-odszkodowania-jpm-adwokaci/ to długotrwałe procesy przez które muszą przejść obaj małżonkowie. W czasie tego typu działań dochodzi do sytuacji w których wyciągane są wszystkie sprawy małżeńskie i pozamałżeńskie. Rozwód nigdy nie należy do przyjemnych doznań.

Aby doszło do sprawy rozwodowej jedna ze strony w małżeństwie musi zdecydować się na złożenie pozwu rozwodowego. Pozew takie wysyłany jest do sądu. W sądzie jest rozpatrywany. Po tym czasie ustalany jest termin rozprawy. Bardzo rzadko zdarza się, aby sprawa rozwodowa zakończyła się już na pierwszym posiedzeniu. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacji kiedy w grę wchodzą jeszcze prawa rodzicielskie i podział majątku. Wtedy sprawa rozwodowa ciągnie się zdecydowanie dłużej. Małżonkowie mogą otrzymać rozwód dopiero po ustaleniu wszelkich możliwych szczegółów. Zalicza się do nich podział dóbr majątkowy, które obie strony miały w czasie kiedy były w związku małżeńskim, a także ustalenie alimentów, opieki nad dziećmi i ewentualnych widzeń jednego z małżonków.

Kiedy małżonkowie są pogodzeni z zaistniałą sytuacją

Rozwód przebiega zdecydowanie szybciej kiedy małżonkowie są już pogodzeni z zaistniałą sytuacją. W momencie kiedy obie strony wiedzą doskonale o tym, że małżeństwa nie da się już uratować i są skłonne do rozwodu za porozumieniem stron wtedy rozwód przebiega w miarę szybko. Obie strony muszą tego jednak chcieć. Kiedy okazuje się, że jedna z nich zmienia zdanie wtedy zaczynają się robić problemy.

Rozwód można uzyskać również bardzo szybko w sytuacji kiedy wina znajduje się po jednej stronie. W momencie kiedy druga strona posiada dowody na to, że przykładowo dochodziło do zdrady wtedy rozwód również przebiega szybko i sprawnie. Sąd ma jasne dowody dotyczące winy jednej ze stron. Co ważne osoba poszkodowana, a więc tak z której winy małżeństwo się nie rozpadło, ma zdecydowanie większe pole manewru. To ona narzuca warunki całego rozwodu. Prawnik takiej osoby ma więc zdecydowanie łatwiejsze zadanie do wykonania.

Podsumowanie

Rozwody gliwice nigdy nie należą do przyjemnych przeżyć. Jeżeli jednak chce się rozpocząć nowe życie co warto się na nie zdecydować. Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób decyduje się na rozwody nie będzie się pojedynczą jednostką. O swoje szczęście zawsze warto zadbać samodzielnie.